BÜYÜK BEDEN ABİYE

Sizin de kilo probleminiz varsa korkmayın. Çünkü sürekli yaşadığınız beden probleminizi ortadan kaldırmak için, elbise seçiminde yapacağınız ufak değişikliklerle görünümünüzü daha iyi ve doğal hale getirebilirsiniz. Büyük beden abiye giyiniyorsanız, artan seçenekler ile birlikte vücudunuzu tanıyarak giyindiğiniz takdirde, yarattığınız kombinlerle doğru bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kilolu bayanların yaptıkları en büyük hata üzerlerine çok bol olan büyük elbise kalıplarının içine saklanmaya çalışmak. Bunun yerine kendinize güvenmeli ve vücut tipinizi doğru belirleyip buna uygun olarak sevdiğiniz bölgelerinizi vurgulayacak tasarımlar tercih etmelisiniz.

Beden ve zevkinize göre seçilmiş büyük bedenabiyeler ile vücudunuzdaki beğenmediğiniz yerleri kusursuzca kapatarak güzel yönlerini ortaya çıkartabilirsiniz.  Pek çok tarzda büyük beden elbise olmasına rağmen bunların her biri her vücut tipine uygun değildir. Büyük beden abiye tercih etmek zorunda kalıyorsanız zayıf görünmek için size uygun tasarımlar ve bir kaç giyim sırrına “kesimler, desen ve renk oyunları gibi” dikkat ederek elbise seçerseniz, beden probleminizi çözebilirsiniz. Bu kural sadece elbise seçiminde değil bluz, pantolon, kazak vb. seçerken de geçerlidir. Vücudunuzun beden ve şekline göre giymeniz gereken ya da uzak durmanız gereken kıyafetleri iyi bilmelisiniz. Büyük beden elbise tercihinizden zorlanıyorsanız, amacı kendine güvenen, kıvrımları ile barışık kadınlar yaratmak olan “XTANBUL ABİYE” büyük beden elbise modelleri ile size ruhunuza ve zevklerinize hitap eden ürünler sunmaktadır.

Büyük Beden Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Büyük beden abiye giyen kadınların başlıca sorunu, vücut tiplerini bilmemeleri ve buna göre elbise seçimi yapmamalarıdır. Belli başlı vücut tipleri; elma, armut, düz, dikdörtgen ve kum saatidir. Vücut tipinizi doğru belirlerseniz, katıldığınız davetlerde kendinizi rahat hisseder ve dış görünümünüzü daha doğal zayıf gösterebilirsiniz. İdeal abiye kesimi vücudun en dar bölgesine oturan daha sonra genişleyen modellerdir.  Büyük beden elbise üzerinde parça kumaşlar yerine daha çok dikiş olması vücudunuzun daha şekilli görünmesi sağlar. Dizde ya da diz üstüne kadar olan elbiseler boyunuzu daha uzun ve sizi zayıf gösterir.

Eğer basenliyseniz, basene yapışan büyük beden abiye modellerinden uzak durmalı, düz kesim etekli abiyelerileri kullanmalısınız. abiyelerdeki tasarım ve baskı da büyük öneme sahiptir. Yatay çizgili abiyeler sizi daha da kilolu göstereceğinden, dikey çizgili elbiseleri tercih etmelisiniz. Hem koyu renkte hem de ince çizgili elbise modellerini tercih ederseniz daha ince bir görünüme sahip olabilirsiniz. Polyester ve fazla likralı kumaşlar üzerinize yapışacağından uzak durmanız gereken kumaş türleridir. Kumaşlarda orta büyüklükteki desenler sizi daha ince göstereceğinden bunlara yönelmelisiniz. Büyük beden elbise seçerken, dikkat çekmek istediğiniz bölgede açık rengin, koyu rengin ise fazla kilolu olan bölgelerinizi gizleme etkisi olduğunu unutmayın. Elbise seçerken fazla fırfırlı ve işlemeli modeller kullanılan bölgeyi daha büyük göstereceğinden, bu tarz modellerden uzak durmalısınız. Eğer elbisenizi “XTANBUL ABİYE” den almaya karar verdiyseniz, bu detayları düşünmenize gerek kalmayacaktır. Çünkü “XTANBUL ABİYE” modaya uygun, fiyatıyla cazip ve kalitesinden ödün vermeyen, size özel tasarlanmış bir çok büyük beden elbise modeli sunacaktır.

Geri izlemeler ve geri pingler

Bu makale için geri izleme veya pingback yok.

Leave a reply